Skip to main content Skip to site footer
Club News

U18s head to Mansfield for FA Youth Cup

17 October 2019

Sponsored by

Rovers U18s have been drawn away at Mansfield Town in the FA Youth Cup first round

The match will take place at Field Mill and all first round games will be played before Saturday November 2.

Match details and tickets information will be released in due course.

Mansfield Town are familiar opponents for the U18s, as they have faced them in both the Central League and the Central League cup this season.

 

The complete first round ties are as follows:

1 South Shields v Morecambe

2 Morpeth Town or AFC Fylde v Athersley Recreation or Chester

3 Fleetwood Town v Litherland Remyca or FC Halifax Town

4 Accrington Stanley v Stockport County or Hartlepool United

5 Bradford City v Rochdale

6 Salford City v Carlisle United

7 Sunderland v Tranmere Rovers

8 Oldham Athletic v Harrogate Railway Athletic or Nantwich Town

9 Curzon Ashton v Blackpool

10 Macclesfield Town v Crewe Alexandra

11 Grimsby Town v Rugby Town

12 Shrewsbury Town v Port Vale

13 Rushall Olympic v Lincoln City

14 Deeping Rangers or Haughmond v Rotherham United

15 Long Eaton United v Wrexham or Sheffield

16 Romulus or Chesterfield v Burton Albion

17 Mansfield Town v ROVERS

18 Coventry City v Walsall

19 Basford United or Notts County v Scunthorpe United

20 Milton Keynes Dons v Ware or Needham Market

21 Southend United v Cambridge United

22 Stevenage v Woodford Town or Redbridge or Brentwood Town

23 Ipswich Town v Hitchin Town or King’s Lynn Town

24 Northampton Town v Colchester United

25 AFC Dunstable or Dereham Town v Peterborough United

26 AFC Sudbury or Hornchurch v Stotfold or Bowers & Pitsea

27 Sutton Common Rovers v Uxbridge

28 AFC Wimbledon v Leyton Orient

29 Gillingham v Dover Athletic or Hanworth Villa

30 Reading City or Bedfont Sports v Oxford United or Wealdstone

31 Barnet or Camberley Town v Dorking Wanderers or Dartford

32 Maidenhead United v Chertsey Town or Kingstonian or Cray Wanderers

33 Dulwich Hamlet v Crawley Town

34 Sutton United or Croydon v Aveley or Bromley

35 Cheltenham Town v Mangotsfield United or Eastleigh

36 Forest Green Rovers v Helston Athletic

37 Bridgwater Town v Newport County

38 Portsmouth v Hereford

39 Swindon Town v Bristol Rovers

40 Plymouth Argyle v Exeter City

41 Bath City v Yeovil Town or Andover Town

BYE – Bolton Wanderers


Advertisement block